מדריך ארנק ZenGo

הקדמה

יש כאלו המכנים את ארנק זנגו (ZenGo) כארנק החם "הטוב בעולם". ארנק זה בשונה משאר הארנקים החמים "נטול מפתח פרטי" והוא שומר בעזרת טכנולוגיית הצפנה רב שכבתית הנקראת גם כחישוב רב-צדדי (MPC). ואכן בזנגו מעידים כי מאז שהארנק הושק ב-2018 לא התקיימה אף פריצה או גניבה של מטבעות קריפטוגרפים.

מהמחקר המקדים שזנגו עשו הם גילו כי המשתמשים מתקשים לרוב בניהול וגיבוי הארנק. ולכן הפתרון שהחברה מציעה פותר את הקושי המרכזי של המשתמשים תוך שימור אבטחה מירבית של הארנק שבשימוש. MPC אלו ראשי תיבות של 'Multi-Party Computation' או בפירוש לעברית 'אבטחה רב צדדית'.

המערכת מאפשרת יצירה מאובטחת של מערך ניהול מפתחות עצמי הכולל מספר גורמים המאשרים חתימת עסקאות במקביל, כגון טלפון נייד ושרת חיצוני של זנגו. בצורה זו, אף אחד מהצדדים לא חושף את המידע הפרטי של המשתמש.


בהתאם לכך מתקיים גם הגיבוי של הארנק, בצורה כזו המאפשרת לשחזר בקלות את הארנק באמצעות המייל ושאר גורמי האבטחה שהזנו מבעוד מועד במידה ונדרש לכך. אל דאגה, לזנגו אין שליטה בלעדית על המפתחות הפרטיים ולכן השליטה על הארנק נשארת בידי המשתמש.

האפליקציה בנויה בצורה ידידותית ונוחה לשימוש, עם מענה של שירות לקוחות פעיל 24/7 בשפה האנגלית והצרפתית. כאשר לבסוף הזיהוי הביומטרי הופך את החיים לקלים יותר, בעיקר עבור משתמשים הנוטים להתקשות מידי פעם עם ארנקים חמים. הארנק מציע שלל פעולות כגון היסטוריה ושליחת מטבעות, וכן שלל אפשרויות להחזקת 50 סוגים שונים של מטבעות קריפטו. בין היתר ניתן למצוא ביטקוין, איתריום, ביטקוין קאש, וUSDT. ואכן ניתן לראות שכמות המשתמשים עולה מידי יום, עם מעל ל- 800,000 משתמשים פעילים ומרוצים.

מדריך זה יסקור את הארנק החם זנגו, יפרט את השלבים להתקנתו וגיבויו, ולבסוף יפורטו מסכים ופונקציות עיקריות של הארנק.

אז איך עושים את זה?

נוריד ונתקין אפליקציית ארנק

כאמור, מדובר בארנק ZenGo. ארנק זה חינמי ותומך במטבעות ביטקוין, אתריום ועוד. נלחץ על הלינק המיועד של הארנק ZenGo, מפה זה יקח אותנו לחנות האפליקציות ונוריד דרכו את הארנק למכשיר הנייד שלנו.

 

ניצור את החשבון

בהתקנת הארנק יהיה עלינו להפעיל דפוס הגנה על הארנק שלנו, ולאחר מכן יהיה עלינו להזדהות באמצעות כתובת המייל.

ניצור גיבוי

כעת יהיה עלינו לבצע אימות דו שלבי של כתובת המייל באמצעות לינק שנקבל. במייל שקיבלנו מזנגו יהיה מצורף לינק בצורת לחצן "Tap to confirm" נלחץ עליו והוא ישלח אותנו לאפליקציה אחרי שכתובת המייל שלנו אומתה.

לאחר שאימתנו את אמצעי הזיהוי שלנו, נצטרך לבצע גיבוי לארנק כמו כל ארנק פרטי אחר.
בארנק זנגו הגיבוי קצת שונה ולא יהיה בצורת 12/24 מילים כמו ברוב הארנקים אלא בצורת סריקת פנים או סריקת אצבע. בנוסף מומלץ לבצע סנכרון עם גוגל דרייב \ iCloud \ Dropbox, כאמצעי גיבוי נוסף נוכל להוסיף בן משפחה באמצעות סריקת הפנים שלו.

ביצענו גיבוי מלא? עכשיו אפשר להתחיל למלא את הארנק בקריפטו.

איך מקבלים קריפטו

כמו עם כתובת אימייל כך גם עם קריפטו - כדי לקבל אותו אנחנו צריכים כתובת.
לכל מטבע יש כתובת משלו, ולפעמים גם הרבה כתובות שונות, אך כולן מובילות לאותו ארנק.

אם אנחנו רוצים לקבל ביטקוין, לדוגמה, אנחנו צריכים למצוא את כתובת הביטקוין שלנו, ולספק אותה לשולח.

בכדי למצוא את הכתובת, נגיע למסך הארנק הראשי המציג את כל סוגי המטבעות הנתמכים. כדי להגיע למסך המציג את הכתובת, ראשית נלחץ על הכפתור שנראה כמו חיצים, זהו כפתור הפעולה המרכזי 'Actions', ונלחץ על כפתור 'Receive'. תפתח לפנינו רשימה של מטבעות, ונבחר את המטבע ביטקוין.

הכתובת שתופיע לפנינו הינה הכתובת הציבורית שלנו. כמו שאתם בטח יודעים מהמדריך הקודם על ארנק אקסודוס, ברקוד ה-QR מבטא גם הוא את הכתובת הציבורית אך הפעם כתמונה שאיתה תוכלו לקנות אצלנו בכספומטים מטבעות קריפטו.

דגשים לקבלת קריפטו

  • נשלח תמיד גם את ה-QR וגם את הכתובת בצורת טקסט. לעולם לא נקליד את הכתובת ידנית
  • כשאנחנו שולחים למישהו את הכתובת, לדוגמה במייל, נוודא שהיא הכתובת הנכונה ושלא נמחקו בטעות אותיות מהסוף
  • שימו לב שאתם שולחים את הכתובת המתאימה למטבע אותו אתם מקבלים (סוג מטבע ורשת)
  • מומלץ לפני שליחת הסכום המלא, נבקש שישלחו לנו קודם כל סכום קטן מאוד, כדי לוודא שהכל תקין. לאחר שהסכום הקטן מגיע לארנק בשלום, נבקש את שארית הסכום
  • שליחה לכתובת הלא נכונה משמעה איבוד הכסף. לא ניתן להחזיר עסקאות קריפטו לאחור!
  • ברגע שלאחר שליחת הקריפטו לכתובתנו - העסקה תופיע בארנק שלנו עם הכותרת Receiving

איך שולחים קריפטו

בכדי לשלוח מטבעות קריפטו, נלחץ בשנית על כפתור הפעולה המרכזי (Actions), הכפתור שנראה כמו חיצים, ונלחץ על כפתור 'Send'. לאחר מכן נבחר את המטבע אותו נרצה לשלוח.

אם אנחנו רוצים לשלוח ביטקוין, לדוגמה, אנחנו צריכים להזין את כתובת הביטקוין של המקבל, ואת הסכום הקריפטו הנדרש, נבצע אישור, ואז תתקבל הודעת שליחה של מטבע הקריפטו.

סקירת סרגל כלים

הראשון הינו כפתור 'Home', מסך זה מאפשר לנו לדעת את השווי הכספי שברשנו, הוא אף מאפשר שליחה וקבלה של מטבעות קריפטו אך רק את הלו הפופולריים ביותר כמו ביטקוין ואיתריום. ולבסוף יש בו גם את האפשרות להציג NFT's אם יש ברשותינו.

כפתור נוסף שקיים בארנק נקרא 'History' ובאמצעותו נוכל לסקור את היסטוריית העסקאות שלנו בארנק (שליחה\קבלה). במסך זה נוכל לראות את סטטוס העסקה שביצענו, כמות העמלה ששילמנו, והכתובת שממנה קיבלנו או שאליה שלחנו את המטבע.

פה נוכל לראות את פרטי הארנק שלנו כמו מייל, שפה, גיבוי והגדרות נוספות ,‘Account’ ולבסוף גם את

אם נלחץ על כפתור המייל נוכל לערוך אותו  או להוסיף מייל נוסף כגיבוי.

אם נכנס לאופציית Recovery Kit נוכל לראות את אופציות הגיבוי שלנו, נוכל לבצע בדיקת סריקת פנים כדי לוודא שהאמצעי המזהה עדיין תקין, נוכל להוסיף סריקת פנים של אדם עליו אנחנו סומכים ונוכל לבצע סנכרון לגיבויי ענן נוספים כמו iCloud \ Google Drive \ Dropbox.

סיכום

השימוש בארנק דיגיטלי הוא, בסך הכל, פשוט. עם קצת סבלנות ומוכנות ללמוד, כמעט כל אחד יוכל לעשות שימוש מלא ועצמאי בקריפטו שלו. ארנק ZenGo מאפשר לבצע מגוון פעולות נוספות שלא קיבלו התייחסות במאמר זה, ממליצים בחום להיכנס לאתר החברה ולקרוא את המדריכים המפורטים ZenGo - The Most Secure Crypto Wallet

אם אתם זקוקים לעזרה, אתם מוזמנים לבקר באחד מהסניפים של ביטקוין צ'יינג. נציגי השירות שלנו ישמחו לעזור לכם בכל מה שצריך, החל מפתיחת הארנק ועד קבלה ושליחה של קריפטו. החלק היחיד בתהליך שבו הנציגים שלנו לא יוכלו לעזור לכם הוא ביצירת הגיבוי, שכן מדובר במידע רגיש הנועד לכם בלבד.

מאחלים לכם שימוש בטוח ומהנה